Skip to content Skip to footer

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı nedir ? 

Gülüş tasarımı kişinin çene ve yüz yapısına göre diş ve damakların dizayn edilmesi işlemidir. Bir çok diş tedavi yöntemini içinde barındırır. Mesela diş beyazlatma dan tutunda diş teli tedavisine kadar tüm ağız içi yeniden düzenlenerek en uygun diş tasarımı yapılır. Bu işler ilk olarak muayene ile başlar ve sonra yapılacaklar görüşülerek tedaviye başlanır.

Gülüş tasarımı nasıl yapılır ? 

İlk önce dişlerinizde ortodonti yani diş teli ihtiyacı olup olmadığı belirlenir. Bu belirleme sonrasında çürük veya kırık olan dişler, estetik dolgular ile yeniden onarılarak sağlamlaştırılır. Diş rengine bakılarak belki bir beyazlatma işlemi yapılır. Aynı zamanda pembe estetik dediğimiz diş etinin yukarıya alınarak dişin boyu uzatılması işlemi de bu kombine diş estetiği işlemleri ile yapılır. Tüm bu işlemler asla bir anda olmaz. Ama tedavi sürecini iyi takip ederseniz, bir süre sonra ağız içinizde ki dişlerinizin durumu rengi ve asimetrisinin inanılmaz bir şekilde değiştiğini göreceksiniz.

Kaç çeşit gülüş tasarlanabilir ? 

Her insanın gülmesi gerçekten farklı farklıdır. Bazıları sempatik bazıları ciddi bazıları ise sexy güler. Bu gülüş sitillerine göre diş tasarımı yapılabilir. Ama ben kişiye özek diş estetiği ile hastaya en yapışan gülüşün yapılmasından yanayım. Çünkü her insan kalıp gibi aynı olmamalı. Bazı insanların yüzü bebek gibi bazıları gamzeli bazıları set bir ifadeli ve bazıları ise mutsuzluk veya tedirginlik ifadeleri içerisinde. Hepsine fabrikadan çıkmış gibi aynı işlemi uygulamak bence mantıksız. Hastanın istediği gibi bir gülüş tasarlamaya varım. Ama herkes için aynı kalıptan yan değilim. Herkes için aynı yüz ifadeleri oluşturmak bu işin sanat kısmı sanırım.

Kapanma Sorunları 

Diş problemlerinin başında gelen bu kapanma sorunları gülüş dizayn ederken incelediğimiz bir konu. Çünkü ilk önce ağız içinin detaylı olarak filmleri istenir. Bu resimler ile ağız içindeki sorunlar tespit edilir. Detaylı çalışmadan sonra dişlerde asimetrik bozukluk varsa çene kapanma sorunlarına da neden olur bu yüzden çene kapanmasını tam olarak etkileyen bir şey var ise, bu evrede tespit edilerek tedavi edilir.

Gülüş tasarımı fiyatları

Gülüş tasarımı kişiye özel yapılıyor. Bu yüzden bazı hastaların diş teline bazılarının kapanış bozukluklarına bazılarının hiçbirine ihtiyacı yok. Diş etinin aşağıya alarak belki sorunu çözebiliyoruz. Bu yüzden maliyet çok büyük bir aralıkta gidip gelir. Fiyatları yapılan işlemler belirler. Bu yüzden her hasta için gülüş tasarımı ücreti aynı olamaz. Bunu öğrenmenin en basit yolu ücretsiz muayene olmaya gelerek ağız içiniz ve dişleriniz için ne yapacağımızı konuşmak olacak. Bu şekilde net bir fiyat bilgisine sahip olacağız.

Neden estetik gülüş tasarımına ihtiyaç duyarız

Dişlerimiz ilk etapta insanlar ile konuşurken birinci dereceden herkesin gözüne çarpar. Bazı insan konuşurken bazıları da gülerken dişlerini saklar. Bazılarının rengi kötü bazılarının biçimi. Sizde rahat rahat birileri ile konuşmak veya gülmek istiyorsanız bu işlemi yaptırmanız gerek. Estetik bir diş yapısı kazanırken aynı zamanda tedavi de olmuş olacağınızı ve diş sorunlarınızın giderileceğini de unutmayın lütfen..

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Dr Onul Üner

Bir yorum bırakın