Skip to content Skip to footer

Diş Boyu Uzatma

Diş Boyu Nasıl Uzatılır ?

Diş boyu temel olarak iki farklı yöntemile uzatılabilir. Bunların birincisi diş etine müdahale edilerek dişi yukarıya doğru uzatmaktır. Bu bir lazer cihazı ile yapılır ve diş etleri çekilerek dişin daha fazla görünmesi sağlanarak diş uzatması gerçekleşir. Diğer yöntem ise aşağıya doğru uzatmadır. Dişe porselen lamine takılarak yapılır. Bir tırnak gibi düşünülür ise, dişi kendi boyuna ilave edilerek dişin aşağıya doğru uzaması sağlanır.

Dişi Yukarıya Doğru Uzatma

Diş etlerine lazer ile müdahale edilerek diş etinin daha yukarıya alınması işlemidir. Pembe estetik olarak da adlandırılır. İşlem esnasında ağrı veya sızı yaşanmaz. Ayrıca işlem lazer ile yapılacağı için herhangi bir kanama da olmaz. İşlem tek seansta yapılır. Ortalama olarak 15-20 dakika içerisinde işlem biter. Bu süre sonrasında dişler uzamış olacaktır. Aslında bir uzama fiziksel olarak olmaz. Ama diş eti yukarıya alındığı için dişlerin boyu bu şekilde daha uzun görünür. İşlem kalıcı ve yan etkisi veya zararı olmayan işlemler arasında yer alır.

Dişi Aşağıya Doğru Uzatma (Porselen Lamine Uygulaması)

Diş boyu diş etinden kısa olan hastalarda sıklıkla uygulanır. İşlem için bir ölçü alınması gerekir. Bu ölçü ile dişe ek yapılarak dişi fiziksel olarak uzatabiliriz. Her bir diş için bu işlem tekrarlanır. Bazen ön 4 dişe bu işlem yapılarak tedavi sonlanabilir. Bazı hastalarda ise, 4 den fazla dişi bu uygulamanın yapılması gerekebilir. Bu tamamen hastanın diş yapısına ve ihtiyaca göre değişiklik gösterir.

Diş Boyu Uzatma Fiyatı

Bu işlemin fiyat aralığı çok açıktır. Çünkü diş etlerine müdahale yeterli olduğu durumlarda ücret başka olur, porselen lamine takıldığında başka olur. Porselen lamine içine koyulan maddelerin değişmesi ile maliyet artar veya azalır. Ayrıca kaç dişe bu işlem yapılacak ise her dişe porselen lamine dışarıda yaptırılacağı için gene maliyet ve fiyat değişiklik gösterir. Bunu öğrenmenin en kestirme yolu ağız yapısı belli olacak şekilde çekilmiş resimlerin İnternet sitemiz üzerinden bize ulaştırmanız olacaktır. Bu sayede ağız yapınıza uygun en net çözüm ve fiyat bilgisinin rahatlıkla size iletebiliyor olacağız.

Diş Uzatma İşlemi Zararlı Mı

Diş uzatma da takılan porselen lamine lerin kanıtlanmış bir yan etkisi veya bir zararı yoktur. Her yetişkin kişi için bu işlem yapılabilir. Dikkat edilmesi gereken en birinci husus işlemin yapılmadan diş sağlığının ve dişlerin temiz ve sağlıklı olması gerektiğidir. Diş etinin yukarı alınması işlemi de aynı şekilde kanıtlanan bir yan etkisi veya bir zararı gözlenmemiştir. Günümüzde Dünya da ve ülkemizde durum bu şekildedir.

Diş Boyu Uzatma İşlemi Sonrası Normal Hayata Dönüş

İşlem ortalama olarak yarım saat demiştik. Kansız ve ağrısız olan bu işlemi sonunda hasta hemen normal hayatına dönebilir. Bu yüzden bekleme süresi veya iyileşme süresi gerektirmez. Diş sağlığınıza bu işlem sonrasında da devam edilmesi şarttır. Diş bakımı fırçalama ve temizleme gibi işlemler ara vermeden sürekli devam ettirilmesi gerekir.

Bir yorum bırakın